A Fény
A Nap által kibocsátott energia a fény. Ugye nincs olyan ember, aki ne tudná, hogy a fény a Naptól ered?
Nélküle nem lenne élet a Földön, nem lennének növények, sem állatok, és mi, emberek sem.A növényi, állati és emberi sejtek is mind-mind, a fény segítségével kommunikál.
Angol tudósok szerint maga az emberi DNS is információhordozónak tekinthető.
Tudjuk, hogy a fényhez alkalmazkodik minden folyamat. A növények képtelenek lennének a fotoszintézisre nélküle.
A nappalok váltakozása az éjjelekkel, az évszakok ciklikus periódusai, összhangban a Föld forgásával.
Tudjuk, hogy a fény spirális mozgással jut a Napról a Földre. Gyorsaságát tekintve, képes a Földet röpke 1 másodperc alatt 7 és félszer megkerülni.
Mint ahogy azt is tudjuk, hogy a fény részecske és egyben hullám természetű is. Ismerjük a fény sebességét, ami 300 000 km/s. Gyorsabb a hangnál, s zivatarok alatt ezért halljuk mindig később a mennydörgést.
Tanultuk, hogy valamennyi színt magába foglalja.
Biológiai szempontból tanultunk, hogy a szemgolyónk recehártyáján a fény sajátságos biokémiai elváltozásokat okoz, s ennek köszönhetjük magának a látásnak a folyamatát. Az elváltozásokat okozó ingereket a látóközpont vezeti az agykéreg látóközpontjába, ahol képpé formálódik.
Azt már talán jóval kevesebben tudják, hogy legkisebb alkotórészei a fotonok.
Ott van mindenben, az összes élősejtben, mint információhordozó.
Titokzatos erejét igazából fel sem foghatjuk. Az összes földi élőlény (ember, állat, növény) valamennyi sejtje fényt vesz fel és rendezett, de gyenge lézerszerű fényt ad le (auraként ismert). Ez a sugárféleség növényeknél erősebb, mint az embernél.
Néhány érdekesség:
Hogy természetes fényviszonyoknál pl. az állatok utódjai 50-50 %-ban hím, illetve nőivarúak. Viszont rózsaszín fénynél csak hímutódok, illetve kék fénynél csak nőnemű utódok alakulnak ki. A fény hullámai egy bizonyos hullámhosszon rezegnek.